Sprache:

zgodnasdres: U Bundesligi je ostalo još samo 9 kola

U Bundesligi je ostalo još samo 9 kola

11 Marz 2024 in 09:01am
Ove sezone, među pet najvećih europskih liga, Leverkusen ima najbolji rezultat. Sredinom prošlog tjedna remizirali su s Karabagom 2:2 u gostima u Europskoj ligi, eliminirali protivnika i nastavili ostati neporaženi u svim natjecanjima. Alonso je vodio momčad do napredovanja u Bundesligi, Europskoj ligi i njemačkom kupu.
U 25. kolu Bundeslige Leverkusen je na domaćem terenu dočekao ispali Wolfsburg. U 27. minuti protivnički branič Yantz srušio je Schicka i dobio žuti karton, dva žuta je pretvorio u jedan crveni, a on je isključen, a Wolfsburg se morao boriti s desetoricom. Leverkusen je s igračem više iskoristio priliku nakon 7 minuta. Grimaldo, koji je ove sezone u formi, probio se s loptom i dodao loptu za asistenciju, dok je Nathan Tramen, koji je bio u Bayer 04 Leverkusen dres, uspješno poentirao i pomogao Leverkusenu da izbije loptu. Wirtz je u 86. minuti nakon dodavanja suigrača u šesnaestercu pogodio iz voleja i pogodio za pobjedu od 2:0. Na kraju je Leverkusen svladao Wolfsburg 2:0 i izborio 6 uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Na kraju utakmice igrači Leverkusena stali su u red nakon utakmice kako bi se zahvalili domaćim navijačima noseći njihove nogometni dresovi. Nakon 25 ligaških kola Leverkusen je i dalje neporažen sa 67 bodova, vodeći je na ljestvici sa 67 bodova. Trenutačno je do Bundeslige ostalo još samo devet kola, Leverkusen ima 10 bodova više od drugoplasiranog Bayerna, Alonsova momčad doista je sve bliža prvom naslovu Bundeslige u povijesti momčadi.