Sprache:

zgodnasdres: Bayern za Leverkusenom zaostaje 10 bodova

Bayern za Leverkusenom zaostaje 10 bodova

4 Marz 2024 in 08:57am
U 24. kolu Bundeslige Leverkusen je u gostima izazvao Köln. Leverkusen je ove sezone pod vodstvom Assolona ostvario zapažene uspjehe na velikim natjecanjima. U prve 23 utakmice lige ostvarili su 19 pobjeda i 4 neodlučena ishoda te su prvi na ljestvici. Ali Alonsu je cilj pobijediti u svakoj utakmici!
Leverkusen je formirao formaciju 3421 u ovoj utakmici. Na početku utakmice Hoffman u Bayer 04 Leverkusen dresovi zamalo je zabio, ali je nažalost njegov dalekometni udarac malo promašio. Köln je također imao dobru priliku, ali je Ljubičić nije uspio iskoristiti. Ključni preokret dogodio se u 14. minuti, Tillman je isključen zbog prekršaja i dobio crveni karton, a Köln je već na početku ostao bez jednog igrača. Frimpong je u 37. minuti pogodio pred gol, a Leverkusen je poveo Kölnu 1:0. U 73. minuti Grimaldo u nogometni dresovi postiže gol i povisuje rezultat na 2:0, čime je utakmica izgubljena. Köln je napravio prilagodbe u promjeni igrača, ali nije uspio donijeti golove, te se morao pomiriti s porazom. Konačni rezultat bio je fiksiran na 2-0. Leverkusen je svladao Köln i zauzeo prvo mjesto sa 64 boda. Bayern je privremeno bio drugi s 54 boda. Vodstvo od 10 bodova učinilo je Bayernu gotovo nevidljivu nadu da će obraniti naslov prvaka. Čini se da ove sezone nema neizvjesnosti oko prvenstva lige!