Sprache:

zgodnasdres's Blog

Sljedeća momčad brazilskog veznjaka Guimarãesa?

Prema medijskim izvješćima, Newcastle će obnoviti Isakov ugovor nakon završetka ove sezone. Nemaju ideju o prodaji švedskog napadača, što također znači da se mogućnost da Guimarães obuče Newcastle United dres uvelike povećava. Zabilježeno je da klauzula o likvidiranoj odšteti brazilskog defenzivnog veznog igrača iznosi čak 100 milijuna funti, a bilo koja momčad može aktivirati ovu klauzulu o likvidiranoj odšteti. Manchester City je propustio priliku potpisati Ricea i Paquetu u ljetnom prozoru prošle sezone, a na kraju je odabrao Kovačića i Nunesa u veznom redu, ali oni nisu donijeli puno momčadi u Promociji Manchester Cityja, Guardiola time nije zadovoljan. Sudeći po aktualnim vijestima, Guimarães je također na popisu ljetnih potpisa za Manchester City, ali Paqueta je prvi izbor Manchester Cityja. Samo ako se postojeća postava sredine terena značajno prilagodi, samo će Manchester City uzeti u obzir Guimarães. Arsenal je također jedan od klubova koji posvećuju veliku pozornost Guimarãesu, sastav momčadi je značajno poboljšan, ali Thomasov odlazak u ljetnom razdoblju također će izazvati neugodnosti za Arsenalov vezni red, ako možete potpisati Guimarães koji nosi nogometni dresovi, to će naravno biti vrlo dobar izbor.

Može li Manchester City uspješno pobijediti Fulham?

Ovosezonska Premier liga ušla je u posljednju fazu, au utrci za naslov ostali su još samo Arsenal i Manchester City. Posljednje dvije utakmice nedvojbeno će biti u središtu natjecanja. Ove sezone put Manchester Cityja do obrane naslova nije bio lak. Njihova nadmoć u Premier ligi više nije nedostižna, a Arsenalove pogreške dale su Manchester Cityju vrijednu priliku za sustizanje. Forma Manchester Cityja je nanizala 7 uzastopnih pobjeda u Premier ligi, a formu je povratio i Haaland, napadač u nogometni dresovi. Iako Manchester City još uvijek zaostaje 1 bod za Arsenalom, Guardiolina momčad ima duboke temelje i nedavno vruće stanje, što ih nedvojbeno čini najjačim konkurentom za naslov prvaka u Premier ligi ove sezone. Ipak, čar nogometa leži u njegovoj nepredvidivosti, a svaka naizgled jednostavna utakmica može postati prekretnica. Nogometaši u Manchester City dres moraju ozbiljno shvatiti posljednje tri utakmice, samo tako mogu ponovno uspješno obraniti naslov prvaka.

Tottenham izgubio od Liverpoola

Liverpool i Tottenham počinju 36. kolo sezone 23-24 Premier lige. Nakon 90 minuta žestoke borbe, Liverpool je kod kuće svladao Tottenham 4-2 i izvukao se iz nepobjedive situacije! U 16. minuti Gakpo je s lijeve strane ubacio Salah u Liverpool dres i glavom zabio za 1:0! Salah je postigao svoj 18. pogodak u Premier ligi ove sezone i 25. u svim natjecanjima. U 45. minuti Robertson je primio dodavanje s desne strane kaznenog prostora od strane svog suigrača, a vratar Tottenhama Vicario obranio je izbliza i pogodio za 2:0! U 50. minuti Salah je završio ukradenu loptu u prednjem polju, nakon što je Elliott ubacio s desne strane šesnaesterca i zabio za vodstvo Liverpoola od 3:0! U 59. minuti Salah je ubacio loptu, a Elliott u nogometni dresovi pucao s vrha šesnaesterca i pogodio za vodstvo Liverpoola od 4:0! U 72. minuti Polo je prošao s desne strane šesnaesterca, a Richarlison je ubacio s prednje strane i pogodio za 1-4! U 77. minuti Son Heung-min puca iz kaznenog udarca u mrežu, 2-4! Son Heung-min zabio je svoj 17. gol u Premier ligi ove sezone.

Može li Barcelona pobijediti Gironu i zadržati drugo mjesto?

S pet preostalih kola u La Ligi ove sezone, Barcelona zaostaje 11 bodova za Real Madridom, a utrka za naslov definitivno ne dolazi u obzir. Ovo će biti sezona bez prvenstva, a navijači u nogometni dresovi su jako razočarani. Posljednjih pet prvenstvenih kola borba je časti za Barcelonu, a za Xavija i trenažna bitka da se unaprijed pripremi za sljedeću sezonu. Girona je rijedak crni konj u La Ligi ove sezone, jednom je nadmašila Barcelonu na ljestvici La Lige i bila blizu Real Madrida. Počela je padati tek u drugoj polovici sezone ozbiljna četvorka trenutno ima 13 bodova više od Athletic Bilbaa, bez brige oko kvalifikacija za Ligu prvaka. Barcelona trenutno ima 2 boda više od Girone. Za Barcelonu je to također bitka za osvetu kući u Gironi. Girona se ponovno sučeljava, mogu li igrači koji nose FC Barcelona dres poraziti Gironu?

Može li Manchester City dovršiti svoj 4. uzastopni naslov?

U 35. kolu Premier lige Manchester City je u gostima izazvao Nottingham Forest. Na kraju je Manchester City zapečatio pobjedu 2:0 i nastavio lov na naslov prvaka sa 79 bodova uz utakmicu manje! Iako je Manchester City imao visoku stopu posjeda nakon početka, napad Nottingham Foresta kod kuće bio je opasniji. Udarac Neca Williamsa u šesnaestercu u 15. minuti brani Ederson, koji je u 28. minuti glavom u Manchester City dres glavom probio malo iznad gola. U 32. minuti De Bruyne je izveo korner s lijeve strane, a Gvadio je glavom zabio za 1-0. Guardiola je uveo Haalanda kao zamjenu, a De Bruyne je ubacio loptu u nogometni dresovi, otresao se braniča u šesnaestercu i zabio svoj 21. gol ove sezone omogućio Manchester Cityju da upiše pobjedu od 2-0. Ova pobjeda također je omogućila Manchester Cityju da zadrži rekord bez poraza u 19 ligaških utakmica i dosegne 79 bodova na ljestvici. Iako još uvijek zaostaju bod za Arsenalom, odigrali su jednu utakmicu manje od protivnika. Dalje, "Blue Moonu" su preostale 4 ligaške utakmice, a protivnici su mu Wolvesi, Fulham, Tottenham i West Ham. Sve dok održe potpunu pobjedu, Manchester City može prestići Arsenal i stvoriti povijest, osvojivši dosad neviđena "četiri uzastopna naslova prvaka".

Usredotočite se na najveće nogometne događaje u Njemačkoj

Ovog ljeta milijuni nogometnih navijača u dres Portugal bit će usredotočeni na Europsko prvenstvo u nogometu 2024. koje će se otvoriti u Münchenu 14. lipnja i završiti u Berlinu 14. srpnja! Europsko nogometno prvenstvo 2024. sedmo je izdanje događaja. Utakmica otvaranja održat će se u Njemačkoj 14. lipnja 2024. Njemačka je tri puta osvajala trofej Europskog prvenstva. Na ovom turniru za glavni trofej borit će se 24 najbolje momčadi iz cijele Europe. Rezultati ždrijeba Europskog kupa 2024. su sljedeći: Grupa A: Njemačka, Škotska, Mađarska, Švicarska. Skupina B: Španjolska, Hrvatska, Italija, Albanija. Grupa C: Slovenija, Danska, Srbija, Engleska. Skupina D: Poljska, Nizozemska, Austrija, Francuska. Skupina E: Belgija, Slovačka, Rumunjska, Ukrajina. Grupa F: Turska, Gruzija, Portugal, Češka. Prve dvije momčadi u svakoj skupini Europskog kupa 2024. i četiri najbolje trećeplasirane momčadi plasirat će se u osminu finala. Prva utakmica igra se na stadionu u Münchenu 14. lipnja protiv Njemačke i Škotske. Mogu li igrači koji nose nogometni dresovi pobijediti u uvodnoj utakmici? Jedva čekam da počne uvodna utakmica!

Hoće li Kane ostati u Bundesligi?

Uz Bayer Leverkusen koji osvaja naslov Bundeslige, Kaneova čarolija bez naslova nastavlja se u Bayern Münchenu, što nas dovodi do pitanja: hoće li Bayern iskoristiti Kaneov osobni rekord ove sezone i potencijalno dobre rezultate na Euru, prodati igrača? Ili će Kane ostati, ponovno se natjecati u Bundesligi sljedeće sezone i vratiti naslov Bundeslige? Neki navijači koji nose FC Bayern München dres vjeruju da Kane potajno razmišlja o Premier ligi. Da ste na mjestu Manchester Uniteda, potpisivanje Kanea bila bi izjava vaših ambicija u eri novog vlasništva i potencijalno novog menadžera. A Chelsea ne treba samo njegove golove, već i njegovo iskustvo kako bi pomogao mladim igračima. Ili Kane ostaje i sljedeće sezone ponovno konkurira s Bayer Leverkusenom za naslov. Chelsea ima dovoljno novca, London je Kaneov grad, a Chelseaju očajnički trebaju ljudi hladne glave na koje se mogu osloniti. Malo je igrača hladnije glave od Kanea, a s Kaneom u nogometni dresovi, poznavajući tako dobro Pochettina, to bi mogao biti fokus koji menadžer i vlasnik trebaju kako bi Chelseaju omogućili da izazove plasman među četiri najbolja u Premier ligi.

Leverkusen prvi put osvaja naslov Bundeslige

U 29. kolu Bundeslige Leverkusen je na domaćem terenu svladao Werder Bremen sa 5:0 i vodio sa 16 bodova prednosti Bayerna u Münchenu. Leverkusen je osvojio prvo prvenstvo u Bundesligi u povijesti nakon 120 godina. Prvi put drži bundesligaški "Tanjur salate"! Na početku utakmice Leverkusen je krenuo u žestok napad na gol Werdera iz Bremena uz ovacije domaćih navijača u Bayer 04 Leverkusen dres. U 24. minuti branič Werdera je srušio Bonifacea koji je izveo jedanaesterac i poveo 1:0. U 60. minuti Xhaka je izveo izravan udarac iz šesnaesterca i raznio "svjetski val" te povisio vodstvo na 2:0. U 68. minuti Wirtz, koji je ušao kao zamjena, primio je dodavanje i pogodio direktno pored vrata, lopta je prošla pored vrhova vratara i uletjela u gol. Leverkusen je nastavio povećavati rezultat na 3-0. U 83. i 90. minuti Wirtz u nogometni dresovi izvodi "hat trick" i postiže 2 pogotka zaredom, poništavajući rezultat na 5-0 i potpuno razbijajući utakmicu. Prije završetka utakmice uzbuđeni navijači Leverkusena uletjeli su na stadion i počeli slaviti. U takvoj ludoj atmosferi sudac je bio "prisiljen" odsvirati završnicu. Na kraju je Leverkusen kod kuće svladao Werder Bremen s 5-0 i time zabilježio ovosezonsko prvenstvo u Bundesligi pet kola unaprijed. Nakon utakmice deseci tisuća navijača slili su se na stadion i okružili igrače Leverkusena kako bi burno slavili. Osoblje osiguranja stadiona formiralo je dugačak red kako bi pokušali natjerati igrače obje momčadi da odu. Španjolska pjesma "Eviva Espana" također je svirala na stadionu dok su navijači odavali počast treneru Xaviju Alonsu.

Može li Barcelona u polufinale?

U toliko iščekivanoj prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, završile su ukupno 4 utakmice, zbog pobjede u prvom kolu Barcelona i Atletico Madrid suočit će se s težim izazovom u drugom kolu. Ako sve momčadi La Lige prođu dalje, tada će momčad La Lige biti najveći pobjednik u sezoni 23-24. Osam najboljih momčadi u Ligi prvaka su svi bogati klubovi iz pet glavnih liga. Oni također imaju najluksuznije postave u posljednjih Atlético Madrid dres godina. Navijači koji nose dresove mogu gledati uzbudljive utakmice. U usporedbi s Real Madridom, Barcelona i Atletico Madrid imaju znatno veću vjerojatnost za prolaz. Obje momčadi pobjeđuju u prvom krugu i trebaju samo remizirati u drugom krugu za prolaz u polufinale. Atletico Madrid ima trenera željezne krvi kao što je Simeone Otkako je Xavi napustio Barcelonu nakon što je najavio kraj sezone, čini se da su igrači koji nose nogometni dresovi vratili svoj natjecateljski status .Barcelona je jednom nogom na vratima polufinala.

Leverkusen još jednu pobjedu dijeli od prve titule

Počelo je 28. kolo Bundeslige u kojem je prvoplasirani Bayer Leverkusen u gostima svladao Union Berlin rezultatom 1-0. Branitelj naslova Bayern je u gostima preokrenuo Heidenheim 2-3. Šest kola do kraja Bundeslige Leverkusen vodi pred drugoplasiranim Bayernom čak 16 bodova. U sljedećem kolu utakmica, sve dok Leverkusen svlada Werder Bremen kod kuće, osvojit će prvu Bundesligu u momčadskoj povijesti u pet kola! U susretu 1. kola između Leverkusena i Union Berlina ove sezone, Union Berlin je izgubio 0-4 od Leverkusena, pretrpjevši najveći poraz ove sezone. Opet su se susrele dvije momčadi, a Union Berlin je bio dobro pripremljen U prvom dijelu utakmice došlo je do izjednačenja. Iako je Leverkusen imao prednost na terenu, igrači u Bayer 04 Leverkusen dres nisu uspjeli probiti "željeznu bačvu" Union Berlina. Do sudijske nadoknade prvog poluvremena igrač Union Berlina igrao je rukom u šesnaestercu, a Wirtz je u nogometni dresovi izveo jedanaesterac i pomogao Leverkusenu da povede 1:0. Niti jedna strana nije postigla gol u drugom poluvremenu, Leverkusen je svladao Union Berlin rezultatom 1-0. Nakon ovog kola, Leverkusen je ostao neporažen u 41 utakmici u svim natjecanjima ove sezone, i samo mu je jedna manja od rekorda od 43 utakmice bez poraza u pet najboljih europskih liga koji je postavio div Juventus u Serie A u sezoni 2011.-2012. Ostalo je još samo 6 kola Bundeslige, koji je ostvario impresivan skor od 24 pobjede i 4 remija, ima 76 bodova, 16 bodova ispred drugoplasiranog Bayerna.