Sprache:

zgodnasdres: Leverkusen još jednu pobjedu dijeli od prve titule

Leverkusen još jednu pobjedu dijeli od prve titule

8 Apr 2024 in 11:15am
Počelo je 28. kolo Bundeslige u kojem je prvoplasirani Bayer Leverkusen u gostima svladao Union Berlin rezultatom 1-0. Branitelj naslova Bayern je u gostima preokrenuo Heidenheim 2-3. Šest kola do kraja Bundeslige Leverkusen vodi pred drugoplasiranim Bayernom čak 16 bodova. U sljedećem kolu utakmica, sve dok Leverkusen svlada Werder Bremen kod kuće, osvojit će prvu Bundesligu u momčadskoj povijesti u pet kola!
U susretu 1. kola između Leverkusena i Union Berlina ove sezone, Union Berlin je izgubio 0-4 od Leverkusena, pretrpjevši najveći poraz ove sezone. Opet su se susrele dvije momčadi, a Union Berlin je bio dobro pripremljen U prvom dijelu utakmice došlo je do izjednačenja. Iako je Leverkusen imao prednost na terenu, igrači u Bayer 04 Leverkusen dres nisu uspjeli probiti "željeznu bačvu" Union Berlina. Do sudijske nadoknade prvog poluvremena igrač Union Berlina igrao je rukom u šesnaestercu, a Wirtz je u nogometni dresovi izveo jedanaesterac i pomogao Leverkusenu da povede 1:0. Niti jedna strana nije postigla gol u drugom poluvremenu, Leverkusen je svladao Union Berlin rezultatom 1-0. Nakon ovog kola, Leverkusen je ostao neporažen u 41 utakmici u svim natjecanjima ove sezone, i samo mu je jedna manja od rekorda od 43 utakmice bez poraza u pet najboljih europskih liga koji je postavio div Juventus u Serie A u sezoni 2011.-2012. Ostalo je još samo 6 kola Bundeslige, koji je ostvario impresivan skor od 24 pobjede i 4 remija, ima 76 bodova, 16 bodova ispred drugoplasiranog Bayerna.