Sprache:

zgodnasdres: Može li Manchester City dovršiti svoj 4. uzastopni naslov?

Može li Manchester City dovršiti svoj 4. uzastopni naslov?

29 Apr 2024 in 10:37am
U 35. kolu Premier lige Manchester City je u gostima izazvao Nottingham Forest. Na kraju je Manchester City zapečatio pobjedu 2:0 i nastavio lov na naslov prvaka sa 79 bodova uz utakmicu manje!
Iako je Manchester City imao visoku stopu posjeda nakon početka, napad Nottingham Foresta kod kuće bio je opasniji. Udarac Neca Williamsa u šesnaestercu u 15. minuti brani Ederson, koji je u 28. minuti glavom u Manchester City dres glavom probio malo iznad gola. U 32. minuti De Bruyne je izveo korner s lijeve strane, a Gvadio je glavom zabio za 1-0. Guardiola je uveo Haalanda kao zamjenu, a De Bruyne je ubacio loptu u nogometni dresovi, otresao se braniča u šesnaestercu i zabio svoj 21. gol ove sezone omogućio Manchester Cityju da upiše pobjedu od 2-0. Ova pobjeda također je omogućila Manchester Cityju da zadrži rekord bez poraza u 19 ligaških utakmica i dosegne 79 bodova na ljestvici. Iako još uvijek zaostaju bod za Arsenalom, odigrali su jednu utakmicu manje od protivnika. Dalje, "Blue Moonu" su preostale 4 ligaške utakmice, a protivnici su mu Wolvesi, Fulham, Tottenham i West Ham. Sve dok održe potpunu pobjedu, Manchester City može prestići Arsenal i stvoriti povijest, osvojivši dosad neviđena "četiri uzastopna naslova prvaka".