Sprache:

koszulkapikarska: Tuchel przyznaje, że wyścig o tytuł Bundesligi dobiegł końca

Tuchel przyznaje, że wyścig o tytuł Bundesligi dobiegł końca

3 Apr 2024 in 09:25am
Pod koniec międzynarodowego dnia meczowego, w 27. kolejce Bundesligi, „lider” Leverkusen, który utrzymał passę 38 meczów bez porażki, strzelił u siebie 3 gole w 4 minuty i pokonał Hoffenheim 2:1. Obrońca tytułu Bayern przegrał u siebie z Dortmundem 0:2. Po tej rundzie trener Bayernu Tuchel powiedział szczerze, że wyścig o tytuł Bundesligi dobiegł końca.
Pod wodzą hiszpańskiego trenera Alonso Leverkusen spisuje się w tym sezonie imponująco. Dzięki niedawnej serii siedmiu zwycięstw w lidze Leverkusen powiększyło swoją przewagę w tabeli do 10 punktów. W 33. minucie Hoffenheim znakomicie współpracowało, Bayer spokojnie naciskał i skutecznie strzelił gola, pomagając Hoffenheimowi przełamać impas 1:0. Do 88. minuty Leverkusen dostało szansę na rzut rożny, środkowy obrońca Jonatanta skinął głową i zaliczył asystę, a Andrich strzelił z woleja i zdobył gola, wyrównując wynik dla Leverkusen 1:1. Właśnie wtedy, gdy kibice w koszulka Bayer 04 Leverkusen myśleli, że obie drużyny zremisują 1:1. W doliczonym czasie gry 90+1 minut Nathantra przyjął piłkę w polu karnym i posłał drugie podanie, a ubrany w stroje piłkarskie Schick przejął piłkę i wrzucił ją do bramki przeciwnika. Ostatecznie Leverkusen strzelił dwa gole w 4 minuty i pokonał Hoffenheim 2:1. Leverkusen, które istnieje od 120 lat, nigdy wcześniej nie zdobyło tytułu mistrza Bundesligi. W tym sezonie pod wodzą Alonso wreszcie mają okazję doświadczyć radości z mistrzostw.